powrót do realizacji

Zapraszamy na zwiedzanie kawalerki, mieszczącej się na ul. Słowackiego w Gdańsku. Tym razem ekipa This is home wykonała prace remontowe i stolarskie w całym mieszkaniu z wyjątkiem łazienki. Działaliśmy na podstawie projektu, który otrzymaliśmy od inwestora. Po zapoznaniu się z dokumentacją techniczną i budżetem, wprowadziliśmy również kilka zmian, które miały wpływ ekonomiczny lub funkcjonalny. 

Do naszych zadań należało między innymi:

  • Przebudowa instalacji elektrycznej i grzewczej 
  • Szpachlowanie, malowanie ścian i sufitów, usuwanie tapet 
  • Utworzenie struktury betonu na wejściu i w sypialni 
  • Montaż lamp, gniazdek, włączników i lustra
  • Montaż parapetów
  • Wykonanie i montaż mebli/ paneli drewnianych
  • Odświeżenie kuchni
    (regulacja drzwiczek, wymiana blatu, doklejenie lakobelu)
  • Wymiana baterii prysznicowej i umywalkowej 

W kuchni zamontowaliśmy wysuwany blat stołu z wyspy kuchennej. Naturalny dąb od This is wood, jest idealnym detalem na tle czarnej zabudowy kuchennej. Dodatkowo to sprytne rozwiązanie, pozwala zyskać dodatkową przestrzeń i dostosowuje się do trybu  domowników.  

Nawet na tak małym metrażu znalazło się miejsce na strefę biurową. Wszystko za sprawą drewnianego podestu z szufladami, który pozwala na wykorzystanie parapetu jako biurka. Warto wspomnieć, że widok z podestu rozciąga się na panoramę Gdańska.

Ulubionym trendem projektantów w ostatnim czasie są drewniane listewki, jako element dekoracyjny i funkcjonalny. Tak tutaj, również pojawiły się jeżdżące panele z drewna dębowego. Mogą poruszać się na całej długości pomieszczenia, wskutek tego mogą przyjąć funkcję drzwi do sypialni lub ukryć zawartość znajdującą się w szafie RTV. 

Wyburzyliśmy również, jedną ściankę, dzięki której mieszkanie zyskało lepszy układ pomieszczeń, a przedpokój powiększył się o ukrytą garderobę. Jak wiadomo w kawalerce, ważne są miejsca na przechowywanie, których w tym projekcie nie brakuje. 

Podsumowując, remont udało się wykonać w ekspresowym tempie. Koordynator This is home, zadbał o wszelkie szczegóły w tworzeniu harmonogramu prac, pilnował terminów, realizacji poszczególnych etapów i przeprowadzał sprawną komunikację między inwestorami a wykonawcami. Nasi klienci mogli liczyć również na profesjonalne doradztwo w zakresie materiałów lub poszczególnych komponentów. 


 Zainteresowanych współpracą i ofertą, zapraszamy do kontaktu. 

Projekt wnętrza: Joanna Chudak

fot. ŁADNE KADRY